Tucker Carlon emlékeztetett arra, hogy 1989 körül az Egyesült Államok nagyon népszerű volt a világban, ahogy az amerikai ideológia is. Orbán Balázs szerint viszont az elmúlt húsz évben viszont ez megváltozott:
felismertük, hogy a neoliberális rend nem felel meg a nemzeti gondolatnak.
Tagjai akartunk lenni a szövetségesi rendszereknek, de ettől még megvan a saját életmódunk, ami szerint élni akarunk. A kultúránk sajátos, megvannak a saját problémáink is, nem kívánjuk a kulturális marxizmus problémáit magunkra húzni.
Oroszországra rátérve: Tucker Carlson azt látta Budapesten, hogy az oroszok nem népszerűek Magyarországon, a nyugati sajtóban mégis orosz bábnak van bemutatva a magyar kormány.
Orbán Balázs erre úgy válaszolt: az orosz-magyar kapcsolatok bonyolultak, történelmileg terheltek. De egymás közelében él a két nemzet, meg kell találni a modus vivendit, a kapcsolatrendszer működési módját. A gyakorlati téren, az energia- és gazdaságpolitikában megvannak a kapcsolatok. A fő kérdés Közép-Európa jövője Orbán szerint: a washingtoni ajánlat szerint Közép-Európa legyen a lándzsa hegye Oroszország felé, egy új Vasfüggöny peremén, harcoljunk mi az oroszok ellen. A Nyugat majd ad fegyvereket és felszerelést, de nem túl sokat. És meg kell szokni, hogy új hidegháború lesz.
De Orbán Balázs szerint ez nem jó az országunk számára.
Erősek, szuverének szeretnénk lenni, találkozási pont szeretnénk lenni, nem a határvidék, a periféria.
Nem akarjuk, hogy más ország használjon minket.
Szóba került a NATO is: Orbán Balázs szerint fontos, hogy a NATO tagjai vagyunk, és hogy a szövetség megvéd minket, de elsősorban a nemzetállamoknak kell képesnek lenniük megvédeni önmagukat. Természetesen nem akarunk európai-orosz háborút, de a szörnyű ukrajnai háború megmutatta, hogy eszkalációs helyzetben vagyunk.
Az ukrajnai háború kapcsán Orbán Balázs azt mondta: próbálják nyitva tartani a kommunikációs csatornákat, jelzik a veszélyeket a partnerek felé. És veszélyes az is, ha a nyugati vezetők, mint például Emmanuel Macron nyílt háborút vizionálnak a Nyugat és Oroszország között. Budapest feladata most, hogy jelezze, az érdekeinkkel szemben megy ez a háború, ezért azonnal abba kell hagyni. Tűzszünet és fájdalmas tárgyalások kellenek, nem csak Ukrajna és Oroszország, hanem az Egyesült Államok és az európaiak részvételével.